Nye smittevernstiltak som ble iverksatt 16 mars 2021, har tvunget mange virksomheter til å tenke nytt eller omstille seg for å kunne opprettholde drift og skape inntekter. Mange virksomheter måtte stenge dørene sine eller omstille drift, og tilby nå alternative løsninger som Klik&Hent, og Ring&Hent.
Klikk og Hent
Dette betyr du kan bestille varer og tjenester vi virksomhetens egen webside, ved å klikke på varer som da blir klargjort for henting. Kundene henter varene utenfor butikken etter avtale.
Ring og Hent
Virksomheter som ikke har egen netthandel eller webside, tilbyr tjenesten ring&hent. Dette betyr kundene ringer direkte til butikken og bestiller varer. Varene leveres da utenfor butikken som avtalt.
Takeaway
Serveringssteder har kun mulighet til å tilby takeaway. Dette betyr kundene kan bestille takeway eller komme innom for å bestille takeaway. Det er ikke tillatt for spisegjester å sitte inne i lokalene.
Det er viktig å fremheve lokalt næringsliv som tilbyd disse tjenestene, og vi oppfordrer alle i Vestby Kommune til å handle lokalt.
Annie Korsmo
De nasjonale smittevernstiltakene betyr følgende konsekvens for næringslivet i Vestby Kommune:
Vestby Næringsforum har fremhevet våre medlemmer som tilbyr Klikk&Hent og Ring&Hent, og oppfordrer alle til å støtte lokalt næringsliv i denne vanskelige tiden.
Hva kan du gjøre?
-Handle blomster hos blomsterhandleren som er åpent.
-Bestille takeaway hos serveringssteder som fremdeles holder åpent.
-Unn deg nystekt brød og bakevarer hos bakeriet som holder åpent.
-Undersøk om din lokale aktør holder åpent- ring dem uansett.
-Bestill bord hos et lokalt serveringssted i sommer og i høst.